قفسه بندی پیچ مهره ای

قلب یک کسب و کار تولیدی انبار آن است ، انبار و بخش بندی و دسترسی به اقلام ، مواد اولیه و مصرفی علاوه بر سهولت کار ، به افزایش سرعت فرآیند ها کمک می کند ، حتی نحوه نگهداری مواد اولیه و مصرفی می تواند تاثیر زیادی در بلند مدت در میزان هدر رفت و ضایعات داشته باشد . 
همانطور که می دانیم سیستم انبار داری و نحوه چیدمان انبارها از اهمیت و ضرورت خاصی برای فرآیند تولید ، بازرگانان ، تولید کنندگان ، فروشگاهها و فروشنده ها و حتی خدمات و سرویس دارد .
انبار محل نظم دهی و نگهداری کالا و مواد اولیه می باشد ، که قاعدتا به منظور تامین نیازهای آینده فرآیند تولید کارخانه و فروش فروشگاهها مورد استفاده قرار گرفته می شود 
 چیدمان انبارها باید بصورتی باشد که بیشترین استفاده از فضا را داشته باشیم و همچنین دسترسی به وسایل به سهولت امکان پزیر باشد.
هزینه انبارداری و هزینه نیروی انسانی به واسطه این نظم قطعا کاهش می یابد و می توان هزینه های زنجیره تامین را در این زمینه کاهش داد . 
 
قفسه بندی و طبقه بندی کالاها در انبار و فروشگاهها باعث طبقه بندی مناسب کالا ها ، مواد اولیه و ایجاد نظم و افزایش سرعت دسترسی در آنها می گردد. به همین علت استفاده از سیستم های قفسه بندی در انبارها روز به روز اهمیت بیشتری پیدا کرده است . انبارداران ، فروشگاه داران و کارخانه داران با روی آوردن به قفسه بندی درون انبارهای خود مدیریت و نظم انبارها را بهتر و مناسب تر انجام می دهند و امروزه تصور انبارها بدون قفسه سخت است 
.
از پرکاربردترین نوع قفسه بندی درون انبارها می توان به قفسه بندی پیچ و مهره ای اشاره کرد. این مدل و نحوه ی  قفسه بندی با بکار بردن نبشی های پانچ شده ، پیچ و مهره و کفه توانست تحول بزرگی در قفسه بندی انباری ایجاد کند. مزیت اصلی قفسه بندی پیچ و مهره ای نصب بسیار سریع آن می باشد. سیستم قفسه بندی پیچ و مهره ای را می توان برای کالاهای مختلف و در اقلام سبک و سنگین تولید نمود.